Prostat Bitkisel Tedavi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Prostat Bitkisel Tedavi

Prostat bitkisel tedavi, prostat erkek üreme sisteminde bulunan ve idrar kesesinin altında yer alan yaklaşık ceviz büyüklüğünde bir salgı bezidir. Prostatın görevi, erkeklerde meniyi oluşturan sıvının yaklaşık %20'sini salgılatmaktır. Prostat hastalıkları daha çok 45-50 yaşlarından sonra ortaya çıkmaktadır. Bu yaşlardan sonra prostat büyümesi, prostat iltihabı ya da prostat kanseri erkeklerde sıkça görülen hastalıklar arasındadır. Prostat büyümesinin nedeni tam olarak bilinmemektedir. Ancak prostat ile alakalı gelişen hastalıklarda oluşan şikâyetler birbiri ile yakın özellikler taşır. Prostat büyümesinden şüphelenen kişilerin vakit kaybetmeden doktora başvurması gerekir. Prostat büyümesi başlangıç aşamasındayken ilaç ile tedavi edilerek kontrol altına alınabilir. Fakat ilaç tedavisi her hastada aynı başarıyı sağlamayabilir. İlaç tedavisinden yanıt alınamayan hastalar için cerrahi operasyon uygulanmaktadır.

Prostat hastalığı tıbbi tedavinin yanı sıra uygulanacak bitkisel tedavi yöntemleri ile de kontrol altına alınabilir. Ancak bitkisel tedavinin mutlaka tıbbi tedaviye destek amacıyla uygulanması gerekir.

Prostat Hastalığı İçin Bitkisel Kür-1
  • 10 gram hazenbel
  • 10 gram kereviz yaprağı
  • 1 litre su
Hazırlanışı: 1 litre suyun içine kereviz yaprağı ve hazenbel ilave edilerek 10 dakika kaynatılır. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocaktan alınarak yarım saat kadar dinlendirilir. Hazırlanan karışım cam bir sürahinin içine alınarak sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa tok karnına 1 su bardağı içilir. Küre 1 ay boyunca devam edilerek 1 ay sonra ara verilir.

Kür-2
  • 1 litre su
  • 250 gram brokoli
Hazırlanışı: 1 litre su uygun bir tencereye alınarak kaynatılır. Kaynayan suyu brokoli ilave edilerek 5 dakika kadar daha kaynatılarak ocaktan alınır. Hazırlanan karışım soğuduktan sonra günde 3-4 bardak kadar içilir.

Kür-3
  • Yarım kilo sarı kantaron
  • 8 litre su
Hazırlanışı: 8 litre su kaynatılarak içine sarı kantaron eklenir. Sarı kantaron ile 40 dakika kadar daha kaynatılarak ocaktan alınır. Karışım süzülerek cam bir kabın içinde buzdolabında muhafaza edilir. Günde üç defa yemeklerden 1 saat kadar önce 1 su bardağı olacak şekilde içilir.

Prostat Bitkisel Tedavi İçin Diğer Öneriler
  • Isırgan otu prostat büyümesi nedeniyle oluşan idrar yapma güçlüğüne karşı iyi gelir. Isırgan otu çay şeklinde demlenerek içilebilir.
  • 10 gram kadar funda1 su bardağı kaynar suyun içine atılarak 10 dakika demlenir. Hazırlanan çay günde 3 defa içilebilir.
  • 1 litre suyun içine 2 adet kuru soğan atılarak 1 gece bekletilir. Sabaha kadar bekleyen su prostat iltihabına karşı aç karnına 1 bardak olacak şekilde içilir.

Prostat Bitkisel Tedavi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Prostat Ameliyatı

Prostat Ameliyatı

Prostat Bitkisel Tedavi

Prostat Bitkisel Tedavi

Prostat Kanseri Öldürür mü?

Prostat Kanseri Öldürür mü?

Prostat Boyutları

Prostat Boyutları

İlginizi Çekebilir

Prostat Hipertrofisi

Prostat Hipertrofisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Prostat Büyüklüğü

Prostat Büyüklüğü

Prostat İltihabı Belirtileri

Prostat İltihabı Belirtileri

Prostat Ameliyatı Sonrası İdrar Kaçırma

Prostat Ameliyatı Sonrası İdrar Kaçırma

Prostat Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Prostat Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Prostat Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Prostat Kanseri Belirtileri ve Tedavisi